Protez tırnak nedir?

Tırnağınıza uygulanan protez tırnak, tırnağı geç uzayan ve tırnağına şekil veremeyenlerin kullanabileceği uzun tırnaklardır. Protez tırnak, gerçek tırnağınıza birkaç koruyucu madde yerleştirildikten sonra yapılır. Bu nedenle kesinlikle gerçek tırnağınıza zarar vermez. Protez tırnaklar için zaman sınırı yoktur. Düzenli bakımdan sonra yaklaşık yarım yıl kalabilir. Ayrıca istediğiniz zaman kolayca çıkarılabilir.

 

Protez tırnak; kadınlar için oldukça kullanışlı olan bir protez tırnak çeşididir. Takma tırnaklara göre daha kullanışlı olan protez tırnaklar; Her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz ve çok hoş görünen bir tırnak çeşididir.

 

Protez Tırnak Kullanımı

Protez tırnak sizin bir parçanız gibi olduğu için fazlalık gibi hissetmezsiniz. Tamamen doğal bir görünüme sahip olan protez tırnağa oje bile sürebilirsiniz. Aslında oje, gerçek tırnaklarda ojeden daha kalıcıdır. Uzunluğunu isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Protez tırnağınızın kimyasallarla temas etmemesine özen göstermelisiniz. Örneğin bulaşık yıkarken veya temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanmalısınız. Aynı zamanda aseton içermeyen temizleyicilerle ojenizi çıkarın. Aynı zamanda şampuan veya sabun gibi maddelerden de etkilenmez.

 

Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir?

 • Özellikle tırnaklarınızı yeme gibi probleminiz var ve kendinize bu konuda hâkim olamıyorsanız protez tırnak tam size göre.
 •  Kırılgan tırnaklara sahip bayanlar için idealdir.
 •  Tırnak uzatmaya zaman ayıramayan iş kadınları için bulunmaz fırsattır.
 •  Müzik, dikiş gibi tırnakların yoğun olarak kullanılacağı işlerde çalışanların yaptırmasında bir sıkıntı yoktur.

 

Kimler Protez Tırnak Yaptıramaz?

Tırnaklarında ya da ellerinde mantar gibi bulaşıcı hastalıkları olan kişilere protez tırnak yapılamaz. Fakat tedavi edilip tamamen kurtulduktan sonra uygulanmasında sıkıntı olmamaktadır.

 

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

 •  Protez tırnak; her türlü el ve tırnak cinsine uygulanabilir.
 •  Protez tırnak yaptıracak bayanlara öncelikle tırnaklarının yapısında bir takma tırnak yerleştirilir. Ancak bu tırnak bütün yüzeye yapıştırılmaz. Çünkü iç kısmını kaplayacak şekilde uca doğru yapıştırılır.
 •  Protez Tırnak yapıştırıldıktan sonra; takılan tırnağın, kendi tırnağınızın seviyesine kadar törpülenmesi gerekmekte. Yani Arada yükseklik farkı olmamalıdır. Yüzeyin eşit hale gelmesi gerekir.
 •  Tırnak yüzeyi törpü ile eşit seviyeye getirildikten sonra akrilik kullanılır. Akrilik ve jel olmak üzere 2 farklı çeşit uygulama vardır. Ancak en çok kullanılan akrilik işlemdir.
 •  Tırnak yüzeyine akrilik uygulandıktan sonra; daha pürüzlü bir hal alır. Bundan dolayı tırnak yüzeyine tekrar tekrar törpü işlemi yapılmalı. Törpü yapılarak parlatılması sağlanmalıdır.
 •  Tırnaklarınızı canlandırıldıktan sonra; oje sürüp günlük işlerinize dönebilirsiniz. Bu işlem yaklaşık 1,5 saat sürer.
 •  Protez tırnak uygulandıktan sonra; yaklaşık 1 ay süre içerisinde yenilenmesi gerekir. Yenilenme yapılmasının amacı; dipten kendi tırnaklarınızın uzamasıdır. Bundan dolayı tekrar dolgu maddeleri yapılarak yenilenmeli.

 

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Protez tırnaklarından belli bir süre sonra sıkılan bayanlar olabilir. Bunun gibi bir durumla karşılaştığınızda; yaptırdığınız yere giderek yardım almalısınız. Uygulama yaptıkları malzemelerin benzerleriyle çok rahat bir şekilde, takma tırnakların yerinden çıkmasını sağlarlar. Takma tırnak çıkarıldıktan sonra; tırnak yüzeyinde olan incelme kalıcı olmaz. Bunun sayesinde incelen tırnak yüzeyi bir müddet sonra kendine gelir. Evde protez tırnak çıkarmak ve çözmek çok zordur. Bu işlem için üretilen bazı özel sıvılar bulunmaktadır. Kendiniz bu tırnakları çıkarmaya kalkarsanız; kalıcı sorunlarla karşılaşma ihtimali vardır. Tırnakların soyulmaması için bu müdahaleyi kendiniz değil uzmanlar tarafından yaptırın.

 

Protez Tırnak Çeşitleri

Jel tırnak; Bu yöntemde tırnağa jelimsi bir sıvı uygulanır. Bu yöntem en çok tercih edilen ve en dayanıklı yöntemlerden birisidir.

Bu jel sıvı üç farklı adım ile uygulanır. Başlangıç olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek için kullanılır. İkinci olarak daha kıvamlı bir jel sürülür. Sürülen bu jel ile tırnağa şekil verilir. Son olarak sürülen jel ile tırnağa son bir rötuş yapılır. Sürülen bu son jel ile tırnaklarınız daha ışıl ışıl görünür.

 

Akrilik tırnak; Özel bir toz ve özel bir sıvı ile yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama ne yazık ki çok doğal görünmemektedir. Yapılışı ise tırnak ucuna plastik olan tırnak yerleştirilir ve özel karışım ile tırnağın kalan kısmının doldurulur.

 

Dippig tırnak; Bu uygulama akrilik tırnak uygulamasına benzemektedir. Akrilik tırnak uygulamasından tek farkı kokusuz olmasıdır. Buna ek olarak tırnakların görünüşü mattır.

 

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun sizin arayalım!